11. Humpolec 26 2 1 23 22:148 7
12. Kamenice n.L. 26 1 2 23 23:142 5

I.kolo

FC Vysočina Jihlava - Slovan Kamenice nad/Lipou

Svůj první soutěžní zápas kluci zvládli na jedničku, když v poločase už vedli o pět gólů a v druhém poločase jen dopřesnili výsledek. Ve druhém poločase se soupeř uzamkl před svojí brankou a chvilku trvalo než to kluci prokopli. Soupeře jednoznačně přehráli rozdílem třídy po všech stránkách, jak kombinačně tak fyzicky. Škoda jen nepřesností před soupeřovou brankou a také trochu té sobeckosti dát si góla za každou cenu, protože jinak by byl výsledek daleko výraznější

FC Vysočina Jihlava - Start Lukavec

Druhý zápas byl téměř podobný předcházejícímu. Kluci v téměř 30-ti stuňovém vedru, zapnuli hned od počátku a soupeř nekladl výraznější odpor. Po neproměněné penaltě kluci už doražením zvyšovali na 2:0 a do přestávky stihli ještě jeden gól přidat. Panu rozhodčímu pravděpodobně trochu utekl čas, a tak  soupeř stihl ještě do poločasu snížit. Druhá polovina vypadala stejně jako z prvního zápasu, kdy se kluci nemohli prokopat do branky, a tak až v závěru stačili ještě jednou skórovat.

Domácí Hosté Skóre Góly
FC Vysočina Jihlava Slovan Kamenice nad/Lipou 8:0 DIGRÍN A.Z. 2x, ČÁSTKA O. 2x, NEUWIRTH M., HONZL J., DIVIŠ R., PROCHÁZKA M.
FC Vysočina Jihlava Start Lukavec 4:1 NEUWIRTH M., DIGRÍN A.Z., MLEJNEK D., VÁCHA J.

II. kolo

FC Vysočina Jihlava - Slovan Havlíčkův Brod

Kluci nasadili hned od počátku tempo a soupeř se do naší poloviny dostával jen velmi sporadicky. Soupeř stačil držet krok s klukama do poločasu, kdy prohrával jen o dvě branky, ale po poločase se kluci začali prosazovat především fyzicky. Kluci hráli pěkně kombinačně a je třeba kluky pochválit za pěkně předvedenou hru.

Odposlechnuto za střídačkou soupeře:

...Pan trenér nám zase řekne, že to bylo dobrý, ale co s tím, když budeme zase na konci tabulky ...

FC Vysočina Jihlava - SK FŠ Třebíč

Proti asi jedinému konkurence schopnému týmu z celé soutěže kluci nastoupili po gólových žních z prvního zápasu docela nabuzeni. Začali hrát obětavě od prvních chvil s cílem zvítězit v tomto zápase. Kluci pěkně bránili a vyráželi do rychlých brejků. Do poločasu se ujali vedení ze standartní situace, a to kluky ještě více nabudilo. Po změně stran se kluci dostali do několika tutových situací, které, ale řešili sobeckým přístupem a skóre tak nezměnili. Soupeře jsme chvílemi přehrávali, dostávali se do šancí, ale chybělo nám trocha toho štěstí, které si kluci asi vybrali ve Velkém Meziříčí. A tak měnil skóre soupeř. Po dvou chybách na polovině hřiště, malým důrazem po ztrátě balónu chtít balón zpět vybojovat a nedůrazem v obraně, přišel pro kluky trpký zvrat utkání. Kluci měli ještě další šance, ale bez kýženého výsledku a soupeř si již vítězství nenechal sebrat.

Kluky je za předvedený výkon a za celou podzimní část soutěže nutné určitě pochválit a popřát jim hodně štěstí do jarních kol.

Vysočina Jihlava Havl. Brod 7:0

Částka O.2x, Diviš R. 2x, Procházka M.,

Kejval D., Vácha J.

Vysočina Jihlava Třebíč SK FŠ 1:2 Nápravník O.

III. kolo

Žďár nad Sázavou : FC Vysočina Jihlava

K prvnímu venkovnímu zápasu kluci nastoupili proti domácímu týmu v nezměněné sestavě od minulého kola. Začátek zápasu se odehrával převážně uprostřed hřiště, ale po 10 minutách kluci převzali iniciativu a dvěma rychlými góly se ujali vedení. Po přestávce soupeř z ojedinělého útoku stačil ještě snížit, ale kluci opět po vstřelené penaltě odskočili na rozdíl dvou branek. Pak už se zápas odvíjel plně v režii kluků, kdy stačili přidat ještě dvě branky a upravit tak výsledek.

FC Vysočina Jihlava : Slovan Havlíčkův Brod

K dalšímu zápasu kluci nastoupili po krátké přestávce. Soupeř od samého počátku nebyl o poznání tak důrazný jako předchozí, ale klukům opět trvalo přibližně 10 minut než začali hrát svoji hru. Třemi rychle po sobě vstřelenými góly se kluci ujali vedení, a tak skončil první poločas. Ve druhé půli se kluci tlačili do soupeřovi branky, ale ten bránil téměř se šesti hráči. Kluci se již přes velký počet šancí do branky nedostali a soupeř mohl poděkovat jen brankáři, že výsledek byl pro něj v celku uspokojivý

Gratulace Ondrovi ČÁSTKOVI, který pěti vstřelenými góly oslavil svoje narozeniny

Žďár nad Sázavou FC Vysočina Jihlava 1:5
 O. Částka 3x, R. Diviš, M.Neuwirth
FC Vysočina Jihlava Slovan Havlíčkův Brod 3:0
 O. Částka 2x, O. Nápravník

IV.kolo

Slovan Kamenice nad/Lipou - FC Vysočina Jihlava

Tento víkend si kluci zopakovali své první vystoupení v soutěži, se stejnými soupeři, ale za opačných teplotních podmínek, kdy v prvním kole se rtuť na teploměru šplhala ke 30 stupňům, dnes to bylo s bídou asi 10. Kluci však začali zápas bez  jakýchkoliv pochyb o favoritovi. Téměř celý zápas se odehrával na polovině soupeře a ten se jen ojediněle dostával na naši polovinu. Kluci začínali hrát chvílemi i kombinačně a i díky mokrému terénu do poločasu vedli o čtyři branky, druhý poločas se odvíjel plně pod taktovkou kluků, kdy opět trvala chvilka kdy se po přestávce rozkoukávali, ale soupeře do ničeho nepustili. Celkově lze , ale říci, že si kluci začali více přihrávat než v předcházejících zápasech, především pak před zakončením.

Druhý zápas kluci začali jako kdyby přes krátkou přestávku zamrzli. V prvních deseti minutách se téměř nedostali z vlastní poloviny  dovolili soupeři dostat se do několika šancí, kdy mohli poděkovat jen v brance Áďovi, který zaskakoval za nemocného Kajdu. Soupeř se dokonce dostal i po našem faulu ke kopání penalty, kterou ale náš brankář vyrazil. Před kopáním penalty si naši kluci ještě stoupli tak šikovně, že všichni stáli vlevo od brankáře a soupeř vpravo. Samozřejmě, že vyražený balón se odrazil doprava a kluci museli přebíhat půl hřiště aby hrozbu po neproměněné penaltě odvrátili. Pravděpodobně toto byl zlom v utkání, kdy kluci v průběhu dalších deseti minut vstřelili tři góly a situaci uklidnili. Soupeř stačil ještě do přestávky snížit stav. Po přestávce se hra odvíjela převážně před brankou soupeře, ale ten bránil seč mu síly stačili a hrozil pouze ojedinělými útoky. Ke konci zápasu kluci k úplnému uklidnění vstřelili čtvrtý gól a poslední tečku zápasu si přidal soupeř sám po střele ze standartní situace.
FC Vysočina Jihlava Slovan Kamenice nad/Lipou 8:0 ČÁSTKA O. 3x, NÁPRAVNÍK o. 2x., HONZL J., DIVIŠ R., VÁCHA J..
FC Vysočina Jihlava Start Lukavec 5:1 HONZL J., ČÁSTKA O., MLEJNEK D., VÁCHA J., PROCHÁZKA M.

VI.kolo

Tento víkend kluci nastoupili proti soupeřům z chvostu tabulky a chvílemi to na nich bylo i vidět, kdy oba soupeře mírně podceňovali.

FC Vysočina JIHLAVA - FK HUMPOLEC

Proti Humpolci kluci začínali kombinovat pěkně hru již od obránců, ale ve chvíli, kdy se měli dostat k zakončení tak se jim to dařilo jen částečně. Zatažená obrana soupeře jim vzdorovala téměř polovinu první půlky a soupeř vlastně mimo odkopávaných míčů celý zápas nic nepředvedl. O to byl takový stav hry možná pro kluky horší, protože je to svádělo k postávání za obránci, a pak se k míčům dostávali jen obtížně. Jelikož do poločasu kluci vedli o čtyři branky tak druhý poločas byl opět ve znamení, kdy si každý chtěl dát gól, a proto také kluci nakonec přidali pouze dva.

FC Vysočina JIHLAVA -SK PŘIBYSLAV

Druhý zápas kluci odehráli po krátké přestávce, kdy třebaže jsme byli domácí tak, že máme hrát jsme poznali až podle toho, že začala naše starší přípravka. Zápas se podobal tomu prvnímu, jen s tím rozdílem, že si kluci chtěli dát každý gól již od prvních chvil. Obránci rozehrávali celkem pěkně míče, které ale končili na kopačkách bránícího soupeře, protože naši záložníci a útočníci jakoby znali cestu jen dopředu, a tak si míče nechávali často ukopnout místo aby si pomohli i nahrávkou dozadu. Tentokrát soupeř pro změnu bránil všemi hráči v poli a za celý zápas se dostal přes naši polovinu opravdu jen párkrát. V poslední minutě si soupeř vynutil ještě rohový kop, a to si gól svým přístupem k bránění vykoledovali naši obránci.

FC Vysočina JIHLAVA  FK HUMPOLEC  6:0 Částka O.2x, Duba L., Honzl J., Vácha J., Diviš R.,
 FC Vysočina JIHLAVA  SK PŘIBYSLAV  7:1  Kejval D. 2x, Nápravník O., Částka O.,Vácha J.,Mlejnek D., Neuwirth M.

VII.kolo

FC Vysočina JIHLAVA - FŠ Třebíč

Od prvních minut soupeř převzal iniciativu a tu držel téměř celé utkání. Kluci se proti rozestavení 2-3-2 nemohli prosadit . Zesílená středová řada soupeře tak rozehrávala pěkně balóny. Soupeř kluky přehrával důrazem, pohybem i kombinací hry a z našich kluků jakoby vyprchala jakákoliv snaha. Tlak soupeře vyvrcholil v první půli dvěmi nastřelenými tyčemi a druhé polovině se soupeř po nastřeleném břevnu již dokázal prosadit. Po obdrženém gólu je nutné kluky pochválit, že se nesesypali a doslova v poslední minutě po pěkném protiútoku dokázali urvat remízu.

FC Vysočina JIHLAVA -FC Velké Meziříčí

Druhý zápas kluci odehráli po krátké přestávce, kdy se do soupeře pustili od prvních chvil a výsledkem byl v poločase rozdíl o tři branky. Kluci přidali a bylo to vidět i na hřišti. Druhý poločas byl, ale opakem prvního, kdy kluci začali opět předvádět bezdůraznou hru z prvního zápasu. V průběhu 10 minut pak obdrželi tři branky  a opět jako v prvním zápase rozhodovala poslední minuta.

Kluci alespoň vidíte, že ne vždy to jde jak chcete a příště to bude určitě daleko lepší

FC Vysočina JIHLAVA  FŠ Třebíč  1:1 Částka O.
 FC Vysočina JIHLAVA  FC Velké Meziříčí  4:3  Částka O. 2x, Duba L. 2x

VIII.kolo

FC Vysočina JIHLAVA - SFK Vrchovina

Kluci nastoupili proti soupeři ze třetí příčky razantně hned od počátku utkání. Předváděli pěknou kombinační hru a víceméně soupeři nedovolili dostat se přes polovinu hřiště. Dopoločasu tak kluci vedli o čtyři branky . Ve druhém poločase byla jen škoda, že se kluci opět dostali do stavu, kdy si každý chtěl dát gól a nakonec z toho byl pouze přídavek v podobě dvou branek a spousty neproměněných příležitostí.

FC Vysočina JIHLAVA -SK Bystřice nad Pernštejnem

Proti papírově daleko slabšímu soupeři kluci nastoupili po krátké přestávce a opět začali tak jak v předcházejícím zápase. Klukům se vše dařilo a do poločasu vedli o dvě branky. Soupeř, ale nebyl nijak jednoduchý a svou hrou přesvědčil, že spodní pozice v tabulce mu rozhodně nepřísluší. Kluci ve druhém poločase zvýšili obrátky a přidali soupeři dalších pět branek, pro kterého se tak tento zápas stal brankově nešťastným a neodpovídal jeho předvedené hře.

Vrchovina Vysočina Jihlava 0:6  Diviš R.2x, Částka O.2x, Honzl J., Duba L.
  Bystřice nad P. Vysočina Jihlava 0:7  Diviš R.2x, Částka O.2x, Honzl J.2x, Duba L.

IX.kolo

FC Vysočina Jihlava - Slovan Kamenice nad Lipou

Na relativně slabšího soupeře kluci doslova vlítli a do poločasu bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Kluci chvílemi předváděli pěknou hru s přenášením na strany a přímým tahem po stranách, kdy z toho pak padali nádherné góly. Někdy sice ještě sklouzli k syndromu z tělocvičen, kdy se doslova snažili protlačit balón středem hřiště, ale .... . V druhé půli si pak kluci ani pořádně nevystřelili, protože soupeř bránil ve všech sedmi hráčích.

Druhý soupeř IX.kola byl již o poznání fotbalovější a také se hned v úvodu utkání po nedostatečném bránění ujal vedení střelou z dálky. Kluci se vrátili ke své hře a do poločasu bylo opět rozhodnuto. Druhý poločas si kluci dvakrát sami zavařili před vlastní bránou, ale výsledek však ještě jednou pojistili. Tento zápas museli se museli kluci více snažit a předvedli, že zima v nich i něco pozitivního zanechala

FC Vysočina Jihlava  Slovan Kamenice nad Lipou  8:0 Ondra Částka 3x, Jakub Vácha 2x, Marti Maštera, Áďa Ritter, Matěj Neuwirth
 FC Vysočina Jihlava  Start Lukavec  7:3  Matěj Neuwirth 3x, Ondra Částka 2x, Roman Diviš 2x

X.kolo

Celkově snad ani není co napsat, snad jen to, že se alespoň v prvním zápase čekal trochu odpor ze strany soupeře, ale klukům z Pelhřimova to zrovna nevyšlo.

FC Vysočina Jihlava - FK Pelhřimov

V prvním zápase kluci alespoň ze začátku předvedli několikrát hezkou kombinační hru s nahrávkami a patřině i s pěknými góly. Občas to sice uskočilo k tahání balonu středem , ale jinak dobrá hra.

FC Vysočina Jihlava - SK Bystřice nad Pernštejnem

Tady už není opravdu co napsat než jen to, že se kluci na půlce soupeře přetahovali kolik to tedy nakonec skončí.

FC Vysočina Jihlava  FK Pelhřimov  7:0 Ondra Částka 2x, Roman Diviš 2x, Lukáš Duba, Matěj Neuwirth a jeden vlastní  FC Vysočina Jihlava  SK Bystřice nad Pernštejnem  13:0 Ondra Částka 4x, Martin Procházka 3x, Roman Diviš 2x,  Matěj Neuwirth 2x, Lukáš Duba a Adam Novák

XII.kolo

Tentokrát kluci předvedli podobný výkon jako na podzim ve Velkém Meziříčí, kdy na hřišti ještě pravděpodobně dospávali sobotu. Svorně s tak rozdělili role, kdy útočníci zápasy téměř odchodili a obránci zase hráli bez důrazu. Příště to snad už bude určitě lepší ...

FK Pelhřimov - FC Vysočina JIHLAVA

2:3

branky: Matěj Neuwirth 2x, Jirka Honzl

V zápase proti relativně slabšímu soupeři se kluci nemohli od počátku pořádně rozběhnout , respektive dostat do provozních otáček. Kluci vstřelili dvě branky, ale to bylo vše. Soupeř, sice slabší, ale dnes rozhodně několikanásobně bojovnější kluky doslova vyškolil. Kluci pak rychle doháněli plný bodový zisk až v poslední pětiminutovce

FC Vysočina JIHLAVA - SK Vrchovina

4:1

branky: Ondra Částka, Martin Procházka, Matěj Neuwirth, vlastní

Ve druhém zápase kluci začali stejně jak v prvním a za odměnu už po 10 minutách prohrávali. Tento stav je asi i trochu nakopl a do poločasu stačili odpovědět dvěma brankami. Ve druhém poločase se pak "spící šípkové Růženky" částečně probudili a chvílemi začínali předvádět, že fotbal hrát umí a vítězství si už nenechali vzít.

XIV. kolo

SK Přibyslav : FC Vysočina

1:4

Doslova vydřené vítězství, kdy kluci hráli téměř celý čas do šesti obránců. Domácí však také po jediném rychlém protiútoku skórovali. Škoda jen, že kluci začali střílet z větší dálky až v druhém poločase, protože mohli vyhrát daleko výrazněji. Přesto, ale kluci hráli pěkně a měli příležitostosti hrát i kombinačně.

Branky: Nápravník, Částka, Neuwirth, Honzl

FC Vysočina : FC Velké Meziříčí

5:0

Výrazně lepší zápas než předchozí, soupeř byl fotbalovější a hra byla proto ze začátku téměř vyrovnaná. Kluci se prosazovali především rychlými protiútoky po křídlech a do přestávky vedli o dvě branky. Po přestávce když kluci přidali třetí se soupeř složil.

Branky: Duba 3x, Mlejnek,Částka

XV.kolo

FC Žďár nad Sázavou : FC Vysočina Jihlava

1 : 2

branky: Dvořáček, Částka

Utkání ve kterém kluci doháněli vedení soupeře a dlouho si nevěděli rady s jeho obranou.  Zápas se klukům zrovna ne moc vydařil, především v osobní hře, kdy klukům uskakovali míče a soupeř pak jen nakopával balóny na jediného vysunutého útočníka. Vyrovnané utkání rozhodli kluci až v samém závěru.

FC Vysočina Jihlava : FK Humpolec

10 : 0

branky: Duba 4x, Částka, Dubec, Mlejnek, Honzl, Wendl, vlastní

Ve druhém zápase se kluci zvedli a začali především kombinanovat hru. Vše se pak projevilo i výsledkově

XVI.kolo

Slovan Kamenice nad Lipou : FC Vysočina Jihlava

0 : 10

branky: Procházka 2x, Honzl 2x, Nápravník, Částka, Diviš, Maštera, Mlejnek, Duba

Utkání ve kterém si kluci zahráli hlavně kombinačně, přenášeli celkem hezky hru na opačné strany a dařili se jim i průniky po stranách. Na druhou stranu se, ale nevyvarovali někdy celkem hrubých chyb v rozehrávce, které by lepší soupeř určitě využil.

Start Lukavec : FC Vysočina Jihlava

1 : 5

branky: Částka 2x, Duba, Dubec, Procházka

Ve druhém utkání jakoby kluci už vypnuli, alespoň ze začátku to bylo velmi výrazné. Hra byla bez pohybu a bez důrazu v osobních soubojích. Kluci čekali na míče až se k nim dokoulí a trpěla tím celá hra. Soupeř také výrazně drobil hru častým poleháváním na trávníku. Výsledkově však kluci  nakonec dokázali zvítězit v tomto posledním zápase letošního ročníku.